Nákupy na záhradu

Nákupy na záhradu

 

Oblasť pracovnej obuvi v posledných rokoch zaznamenáva revolučný prelom. Z pôvodne neodmysliteľnej súčasti pracovného odevu sa stáva zároveň módny doplnok a firmy sa predbiehajú v snahe zmodernizovať dizajn pracovnej obuvi tak, aby čo najviac pripomínal obuv na voľný čas či šport.

Hlavnou zásadou je funkčnosť a v dnešnej dobe si tak môžeme zaobstarať pracovnú obuv veľmi vysokej kvality, ktorá zároveň poskytne maximálny komfort. Takýto výber nechýba ani v našej ponuke.

Medzi najlepšie výrobky patrí obuv s laminátovou špicou. Takáto obuv poskytuje ochranu proti nárazu v sile 200 J (joulov), čo predstavuje teleso s váhou 20 kg padajúce z výšky jedného metra. Pre náročnejšie povolania je vhodná pracovná obuv vybavená bezpečnostnou výstelkou, ktorá dlho vydrží a zabezpečí tak chodidlu ochranu v prípade šliapnutia na ostrý predmet.

Vhodná obuv je významným faktorom bezpečnosti, no rovnako aj efektívneho pracovného nasadenia. Preto je namieste si vyberať obuv podľa špecifických kritérií zamýšľanej činnosti. Pre náročnejšiu prácu je ideálna členková obuv, pre prácu v zime netreba zabudnúť na zateplenú obuv. Pre manipuláciu s ťažkými predmetmi sú veľmi dôležité topánky s oceľovou či laminátovou špicou pre maximálnu ochranu prstov.

Širokú škálu možností máte aj pri materiáli. Či už sa rozhodnete medzi klasickými celokoženými topánkami, perforovaným semišom alebo inými funkčnými materiálmi – podstatné je, aby pracovník dostal práve to, čo jeho činnosť vyžaduje.

Funkčné prevedenie pre pohodlné nosenie pri mnohých pracovných topánkach pripomína vďaka komfortu a vonkajšiemu prevedeniu bežnú vychádzkovú či outdoorovú obuv. Líšia sa odolnosťou podrážky proti olejom a pohonným hmotám, protišmykovou podrážkou a tlmením nárazov. Poskytuje maximálnu stabilitu pre nohy voči rôznym mechanickým rizikám pri náročnej práci.