Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

Nebezpečný náklad

Nebezpečný náklad

 

Bezpečnostný pracovný odev a profesionálne pomôcky môžu ochrániť zamestnancov od vážnych zranení a niekedy dokonca zachrániť aj život. Zranenia na pracovisku nie sú nezvyčajné a ojedinelé. Potvrdzujú to každoročné štatistiky. Údaje priznávajú až 44-tisíc pracovných úrazov v minulom roku a viac než 2,5 milióna zameškaných pracovných dní v dôsledku úrazu.

Nepoužívanie bezpečnostných pracovných odevov a pracovných doplnkov (ochranné okuliare, rukavice či bezpečnostné prilby) je pre nevedomosť týchto rizík u nováčikov a preceňovaniu schopností u skúsených pracovníkov najčastejšou príčinou úrazov na pracovisku a netreba ich preto podceňovať.

Často sú to práve tí skúsenejší pracovníci, ktorí zanedbávajú nosenie pracovných bezpečnostných odevov a doplnkov. Nákladnejšie profesionálne vybavenie si firmy často nahrádzajú za menej kvalitné a neprofesionálne. Napriek tomu, že pokuta v prípade zanedbania bezpečnosti práce je oveľa vyššia než prípadná investícia do vybavenia svojich zamestnancov.

Profesionálne vybavenie sa na prvý pohľad nelíši od bežného vychádzkového oblečenia. Materiál, z ktorého sú odevy vyrábané, dokáže zachytiť splodiny, vydrží vyšší stupeň trenia a okolitých teplôt. Podstatne sa líšia aj bezpečnostné a pracovné topánky od tých bežných: predovšetkým kvalitou podrážky, ktorá odoláva olejom, pohonným hmotám a ďalším látkam. Obuv je typicky vybavená protišmykovou podrážkou a zabraňuje tak úrazom v dôsledku pošmyknutia sa na špinavom či mokrom povrchu. 


Spoľahnite sa na kvalitu a vyberte si na: www.PracovneOdevy.ONLINE